Książka dla małych ciekawskich i ich rodziców.


Wy też tak jak ja słyszycie od swoich dzieci pytanie "Dlaczego...?" setki razy dziennie? Jeśli tak, sięgnicjcie po książkę "Wytłumacz mi, dlaczego..." wydaną nakładem Wydawnictwa Debit. Gwarantuję, że stanie się ona waszym wiernym pomocnikiem w odpowiadaniu na to pytanie małych ciekawskich, a prawdopodobnie niejednokrotnie zaskoczy was samych ujawniając fakty, o których nie mieliście pojęcia!
"Wytłumacz mi, dlaczego..." autorstwa Frederica Bosca to "365 prostych odpowiedzi na trudne pytania". Na niemal 200 stronach tej barwnej książki znajdziemy pytania z takich dziedzin jak historia świata, znane postacie czy rekordy. Spis treści podzielony został właśnie według tych (i innych) kategorii, dzięki czemu łatwiej możemy odszukać pytanie, które nas nurtuje i oczywiście odpowiedź na nie! Trzeba przyznać, że autor naprawdę "zaszalał" i dał się ponieść fantazji! Z tej książki dowiemy się na przykład "Dlaczego Chińczycy jedzą psy?", "Dlaczego amerykańskie kury znoszą głównie białe jaja?" czy "Skąd pochodzą workowate spodnie zwane "baggy"?". Jednak oprócz tak oryginalnych zagadnień autor porusza też te, z którymi całkiem czesto spotykamy się na co dzień i które są ważne dla naszego postrzegania świata: "Kim był Jurij Gagarin?", "Jaki jest najwyższy budynek świata?" czy na przykład " Co oznacza skrót G8?". Odpowiedzi zaspokoją ciekawość największego małego dociekliwca, a i często rodziców, którym przecież zdarza się nie znać odpowiedzi na wszystkie pytania...

Książka dedykowana jest co prawda dzieciom od lat 8, ale moja prawie siedmiolatka również jest nią zafascynowana. Może nie wszystkie pytania jeszcze zadaje (o politykę póki co nie pyta, może na szczęście... ;)), ale z pewnością przyjdzie niedługo czas, że zacznie! Póki co już bardzo ciekawią ją fakty z dziedziny przyrody, geografii czy zwyczajów na świecie. Czytanie tej książki to prawdziwa przygoda i niezwykła podróż po świecie i jego ciekawostkach! 

Wiedza podana w tak przystępnej formie, opatrzona żartobliwymi ilustracjami sprawia, że jej przyswajanie staje się przyjemnością, a pytanie "dlaczego?" przestaje rodzicowi spędzać sen z powiek :).Frederic Bosc, "Wytłumacz mi, dlaczego... 365 prostych odpowiedzi na trudne pytania", Wydawnictwo Debit.

Książkę kupicie TUTAJ. Warto też odwiedzać i polubić facebookowy profil Wydawnictwa Debit.


1 komentarz:

  1. Świetna! Mamy ją, a najbardziej jest mąż zachwycony, bo on takie lubi :D

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola