Niepozorne książeczki - dużo zabawy i nauki! Książeczki uwielbiamy, o czym zdążyliście się już na pewno przekonać! Ostatnio było o literaturze dziecięcej, która ma za zadanie po prostu bawić, a dzisiaj dla odmiany książeczki, które mimo lekkiej, przystępnej już dla małych dzieci formy i niewielkich rozmiarów mieszczą w sobie wartości dydaktyczne. Zapraszam na spotkanie z Kajtusiem oraz zwierzątkami z książeczek Wydawnictwa REA SJ.


Kajtuś jest bohaterem wielu książek Wydawnictwa REA SJ. Ten sympatyczny chłopczyk , którego postać wykreowała prawie 25 lat temu Christine L’Heureux z Kanady, w przyjazny i przystępny sposób pokazuje maluchom świat. W serii "Świat w oczach dziecka" przeznaczonej dla najmłodszych czytelników (a raczej słuchaczy) dzieci spotykają się z codziennymi problemami i zjawiskami, które dotyczą każdego z nich. Mały bohater przybliża i tłumaczy, pomaga się przygotować do tego, co może być trudne i zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Serie "Zygzak" oraz "Mały artysta" to książki, które w ciekawy i kreatywny sposób uczą dzieci powyżej 3 lat kolorów, kształtów, podstaw liczenia, spostrzegawczości i wspomagają rozwój zdolności manualnych. Serie dla dzieci starszych (3-5 oraz plus 5 lat) to "Baw się i ucz" oraz "Znajdź i policz". Zadania dopasowane do wieku dzieci pomagają poznawać otaczający świat, rozwijać spostrzegawczość, logiczne myślenie i motorykę.
Julia z wielkim zapałem przystąpiła do rozwiązywania zadań w swojej książeczce z serii "Baw się i ucz". Bajecznie kolorowe i wyraziste ilustracje, często zabawne, przedstawiające zwierzątka, zabawki i dzieci bardzo jej się spodobały. Dodatkową atrakcją były kolorowe naklejki wewnątrz książeczki potrzebne do niektórych zdań. Znalazły się tu labirynty, puzzle, kolorowanki, zadania typu znajdź różnicę czy połącz w pary. Co prawda książka przeznaczona jest dla dzieci do lat pięciu, a Julka ma już sześć, ale jestem zdania, że tego typu zadań nigdy dość, tym bardziej, że Julka ma problemy z koncentracją uwagi i wszelkie tego typu ćwiczenia są jej bardzo potrzebne. Poza tym zadania można rozbudowywać dopasowując je do wieku dziecka i my tak robimy, np. Julka próbuje samodzielnie czytać polecenia, dodatkowo ćwiczymy lewą i prawą stronę, literujemy wyrazy itp.
Wszystkie książeczki o Kajtku znajdziecie TUTAJ.


 


Oprócz książek z Kajtusiem w roli głównej Wydawnictwo REA SJ oferuje też wiele innych książek dla najmłodszych.W ręce Julii i Szymka trafiły dwie kartonowe, rozkładane książeczki: o zwierzątkach "Dzieci zwierząt" oraz z dwiema bajeczkami "Mrówka i konik polny" i "Lis i kruk". Te książeczki szczególnie trafiły w gust Szymka, który kocha zwierzątka. Ich niewielkie rozmiary i sprytny sposób oglądania, poprzez rozkładanie, bardzo przypadły synkowi do gustu. Wizerunki zwierzątek są bardzo realistyczne, a każdy z nich podpisany. To z kolei frajda dla Julki, która coraz lepiej radzi sobie z czytaniem i chętnie czytała braciszkowi nazwy zwierzaków na obrazkach. Szymek natomiast chętnie powtarzał i w ten sposób uczył się nazw zwierzątek. Druga książeczka "harmonijkowa" to dwie bajeczki z morałem, które szybciutko się czyta i z przyjemnością słucha. Idealne, krótkie historyjki na dobranoc dla młodszych dzieciaczków! Książeczki możecie znaleźć TUTAJ.


Odwiedzajcie koniecznie facebookowy profil wydawnictwa TUTAJ i weźcie udział w konkursie na moim blogu, w którym do wygrania wśród wielu nagród także książeczki z Kajtusiem w roli głównej RODZINKA NA WESOŁO.


1 komentarz:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola