Bajka o Julii i Szymku

Chcecie bajki? Oto bajka! "Julka i Szymek jakoś zupełnie nie mogli zasnąć tej nocy. Wreszcie doszli do wniosku, że chyba chce im się pić. Wstali z łóżek zabierając ze sobą latarkę z "Zestawu Małego detektywa" i na palcach ruszyli do kuchni po sok pomarańczowy. Musieli zachowywać się bardzo cicho, bo rodzice nie pozwalali im pić niczego prosto z lodówki. Oświetlili sobie latarką jej wysokie, białe drzwi  i cichutko je otworzyli. Julka sięgnęła ręką po sok, a wtedy...jakaś potężna siła wciągnęła ich do środka..." Tak się zaczyna ta historia, a wszelkie podobieństwo bohaterów do prawdziwych osób wcale nie jest tu przypadkowe!


Kiedy po raz pierwszy wzięłam do ręki książkę, którą mamy dzięki Jestem w bajce uśmiech sam wpełzł mi na twarz ! Julka i Szymon spoglądali na mnie z każdej strony książeczki: a to siedząc na butelce z mlekiem, a to machając z wnętrza lodówki albo trzymając za rączki Śnieżynkę. Efekt jest niesamowity, szczególnie jeśli samemu w dzieciństwie marzyło się, by zostać bohaterem książki :). Kiedyś nie było to możliwe, a dziś dzięki  Jestem w bajce, każdy może wystąpić w bajce i poczytać książkę o ... sobie!


Książka jest pięknie wydana: ma twardą oprawę i błyszczący papier dobrej jakości. Ilustracje są pomysłowe i zabawne. Julce i Szymkowi bardzo się podobają! Postacie są wykonane realistycznie (na szczególną uwagę zasługują tu bardzo modne piżamki, przy czym Hello Kitty idealnie trafiła w gust Julii :)), no może oprócz jednego malutkiego szczególiku, na który zwróciła uwagę moja spostrzegawcza córka, , czyli niewidocznych szyi. Moim zdaniem w dobie mody na bardzo abstrakcyjne ilustracje w książkach dla dzieci, ten maleńki detal absolutnie nie przeszkadza! Uśmiechnięte buźki Julii i Szymka "przyczepione" do narysowanych piżamek wyglądają przezabawnie i o to chodzi! Sama historia o Lodolancji mieszczącej się za drzwiami lodówki jest świetnie wymyślona! Pobudza wyobraźnię i naprawdę trzyma w napięciu!  

Jak czytamy na stronie www:
"Aby treść była wartościowa, książeczki piszą autorzy o pedagogicznym wykształceniu i wieloletnim doświadczeniu. Ilustracje powstają z rąk różnych rysowników i grafików, aby każda bajka była inna."

Książka wywołuje uśmiechy na twarzach dzieci ima w sobie moc, która sprawia, że chce się do niej wracać!
Na stronie jestemwbajce.pl dostępne są różne tytuły książeczek personalizowanych dla dziewczynek, chłopców i rodzeństwa. Możecie je zobaczyć TUTAJ, a wiele ciekawych informacji znajdziecie również na facebookowym profilu Jestem w bajce: TU.


Taka ksiażka to świetny prezent na Święta, urodziny czy Dzień Dziecka i piękna pamiątka dla dziecka, szczególnie, że można na początku zamieścić własną dedykację.


Dziękujemy zespołowi Jestem w bajce za wspaniałe emocje wywołane książeczką i cudowną pamiątkę!


4 komentarze:

  1. Książeczka super ale dzieci jeszcze słodsze :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna. Ja robiłam książkę na zakończenie przedszkola o całych 3 latach przedszkolaków. Nabrałam ochoty na taką książkę o moich chłopcach. Ale wreszcie uznałam, że zrobię ją sama aczkolwiek tak Wasza opcja jest super!

    OdpowiedzUsuń
  3. To się nazywa trafiony pomysł na prezent! A dzięki tej dedykacji dzieciaki będą miały pamiątkę na całe życie i nawet jako dorośli będą to mile wspominać.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola