Wyniki konkursu 'Świat się kręci wokół dzieci - jak inspirują cię te słowa?' tura II.

Kochani bez zbędnych wstępów przechodzimy do II i ostatniej tury wyników konkursu!
Nie będę już pisać, że wybór jest bardzo trudny, bo na pewno doskonale o tym wiecie.

Mam nadzieję, że u mnie nie pojawią się komentarze z pretensjami i uwagami dotyczącymi wyników... 
To zabawa, która jednak kosztuje mnie sporo pracy! Co z tego mam? Satysfakcję i waszą radość z wygranej, uczucie, że mogę kogoś obdarować pięknym prezentem, wzruszenia i uśmiech podczas oglądania prac konkursowych! Dlatego liczę na wasze zrozumienie, dystans i na to, że dla was konkursy to dobra zabawa!

Dziękuję serdecznie wszystkim sponsorom, bez których życzliwości ten konkurs by się nie odbył!

Zanim przejdę do wyników, podrzucam wam link do I tury, jeśli ktoś jeszcze nie widział: 
Piękne pudełeczko od  zaprzyjaźnionego bloga Dzieciowa Kraina otrzymają...Katarzyna Szeler i Michałek. Za fantastyczny pomysł i piękną realizację. Wszystko w tej pracy zgadza się z tym, co sama czuję.


Tekst dołączony do pracy przez Kasię:

Na zdjęciach jest synek Michałek w pierwszych dniach/tygodniach po narodzinach (aktualnie 2,5 roku) jako nasze słoneczko oraz jego rodzice i dziadkowie, zapatrzeni w maleństwo, gugający, gaworzący, noszący go na rękach. To my - najbliższa rodzina - rodzice i dziadkowie w tych pierwszych tygodniach i miesiącach życia byliśmy dla niego całym światem. Stopniowo Michałek zaczął zauważać, że ten światjest większy, obejmuje innych ludzi, nieskończoną ilość miejsc, przedmiotów, zjawisk. Dużo się zmieniło od tamtej pory, ale jedno jest stałe i niezmienne - nasze życie nabrało nowego sensu - "mamy się dookoła kogo kręcić"  Czyż rodzicielstwo nie przypomina przejażdżki na karuzeli? Miłość, szczęście, ekscytacja, radość, niekiedy obawy, przemęczenie, czasami smutek albo złość - mnóstwo uczuć i emocji, uczuciowe popadanie ze skrajności w skrajność... a wystarczy spojrzenie, uśmiech, słodki całus malucha i karuzela rusza na nowo zaczynając od miłości do małego cudu zwanego "dzieckiem".


Kolorowanki od zaprzyjaźnionego bloga Pyzuszkowo pokoloruje..


Aleksandra Filipowska wraz z Natanem. Zegar jest bardzo pomysłowy no i widać, że Natanowi udział w konkursie sprawił dużo radości :).Wydruk fotografii od Klaudia Witek Photography powędruje do...


Moniki Dzięgielowskiej i chłopaków: Jasia, Marcina i Filipa.  Chłopcy mnie zauroczyli, a opowiadanie Moniki i oryginalny pomysł również :). 


Tekst przesłany przez Monikę:

W pewnym miasteczku rządziła królowa. Uwielbiała się śmiać, bawić. W ludziach ceniła sobie szczerość i bezinteresowną miłość. Pomyśleć mógłby ktoś, że była osobą o bardzo dobrym serduszku. Niestety, miała jedną wielką wadę. Nie lubiła dzieci. Tak jak lubiła się śmiać, tak śmiech dzieci ją drażnił. Tak jak lubiła się bawić, tak denerwowały ją bawiące się dzieci. Pewnego razu, gdy zbudziły ją pełne radości pokrzykiwania dzieci na królewskim dziedzińcu wydała wstrząsający dekret! DZIECI MAJĄ ZNIKNĄC Z JEJ KRÓLESTWA!
Rodzice byli przerażeni, nie wyobrażali sobie życia bez swoich pociech. Postanowili dzieci nie wypuszczać z domów, póki królowa nie cofnie swego absurdalnego rozkazu.
Minęło kilka dni. Królowa, która uwielbiała się śmiać- nie miała powodów do śmiechu, nikt nie chciał się z nią śmiać. Nikt nie chciał się z nią bawić. W dworze zagościł fałsz, którego nienawidziła. Bezinteresowna miłość też zanikła…Królowa zaczęła się coraz gorzej czuć. Chodziła smutne i przygaszona. Najstarszy doradca, zapytany o powód cierpienia królowej, odpowiedział jej:
-Królowo, śmiech zanikł, bo nie śmieją się dzieci. Nie ma zabawy, bo ulice nie są wypełnione bawiącymi się dziećmi. Dzieci to jedyne istoty, które są szczere i obdarzają drugich bezinteresowną miłością. Tego wszystkiego zabrakło, gdy zabroniłaś dzieciom mieszkać w Twoim mieście.
Królowa całą noc zastanawiała się nad słowami doradcy. Dotarło do niej, że jej niechęć do dzieci była niepotrzebna. To dzieci dawały jej wszystko, co potrzebowała- śmiech, radość, zabawę, szczerość i miłość.
-Dzieci muszą wrócić do królestwa!- postanowiła.
Tak też się stało. Miasteczko świętowało trzy dni zmianę decyzji królowej. Bo przecież ŚWIAT SIĘ KRĘCI WOKÓŁ DZIECI!Nagrody od Pracowni Filcki ucieszą dwie osoby...Paulinę Usik i Majkę, które dostaną śliczny magnesik kotka. Za historię o tym, jak jej świat kręci się wokół Majki zilustrowaną uroczymi fotografiami.


Tekst przesłany przez Paulinę:

Świat się kręci wokół dzieci?
Czytając ten blog chyba każda Mama oczami świeci ;-)
Blog mamy zakręconej na punkcie dwójki swoich pociech?
Ja go znam od jakiegoś czasu – to szczęście czy też pech?
Przyznaję się tu Wam, że go znam
Czytam, a w wolnych chwilach wypowiadam - jak dla Mnie to nie jest żaden spam ;-)
Mogę się przyznać tu w 100 %, że też jestem zakręcona na punkcie swojej Majki
I wcale moje życie nie wygląda jak z pięknej bajki.
Aczkolwiek jestem super Mamą i mam super prawie roczną córeczkę,
Może ją znacie – taką małą gwiazdeczkę Majeczkę.
Dziewięć miesięcy ją nosiłam
Jeszcze jak była w brzuszku to się już z nią bawiłam.
Jak już się urodziła
To Mnie za rączke mocno chwyciła.
Mamcia chce by się córeczka dobrze bawiła
I oczywiście by się przy tej zabawie dużo nauczyła.
Teraz uwielbia jak się z nią bawię
Jak ją całuję, miziam noskiem, daję rączki
Jak dmuchając w jej ciałko udaję, że robię bączki.
A nawet wtedy jak daję jej dotykać moje usta czy też nos
W ten sposób Ona chce poznawać moją twarz i słyszę wtedy jak się śmieje w głos.
Kiedyś nie miałam na nic czasu
Teraz robię wszystko zawczasu.
Macierzyństwo Mnie tego nauczyło
A obowiązków mi dołożyło.
Dla mojej małej gwiazdeczki
Robiłam z filcu maskoteczki.
Jednak nie tylko na tym się skończyło
Troszkę na maszynie ubranek się poszyło.
Teraz zrobiłam jej słodkiego misia
Takiego na szydełku – wyszła niezła modnisia.
Czy to można nazwać zakręceniem na punkcie swojej pociechy?
Znając życie u jednych zobaczę wzdechy, a u innych uśmiechy ;-)
Kto nie zna to zapraszam do zapoznania z blogiem Świat się kręci wokół dzieci
Tamta Mamuśka ma większego bzika na punkcie swoich dzieci ;-)

Ewę Markiewicz wraz z chłopcami Mikołajem i Mateuszem, którzy otrzymają zawieszkę serduszko. Za pracę z wyobraźnią i humorem no i oczywiście za fakt, że wszystko jest tu zgodne z prawdą!
Śliczne serduszko z imieniem od Decoretta.pl otrzymają...


Beata Jurkowska wraz z Malwinką i drugim maluszkiem z brzuszka.  Za uroczą małą modeleczkę w roli centrum wszechświata, która promienieje uśmiechem jak prawdziwe słoneczko :).Hitowy przybornik od MUUDA powędruje do...


Justyny Ostapiuk i Marceliny.  Przede wszystkim za ogrom pracy, jaki dziewczyny musiały włożyć w przygotowanie tej pracy konkursowej,ale też za staranność, pomysłowość  i piękny efekt! Również za to, że gdzieś tam na plakacie wkradło się moje logo :). Uroczy misiaczek od Popelki będzie się przytulał do...


Oliwii, córeczki Kasi Maszkowskiej. Za wzruszająca prezentację z idealnie dobraną piosenką! Fajnie też, że moje logo stało się tłem dla tak uroczej pracy :).Nagrodę niespodziankę od zaprzyjaźnionego bloga Całe życie z wariatami dostanie...


Beata Tarchuł wraz z Nikolką i Iwo za filmik:


Był to jedyny filmik nadesłany na konkurs, więc jest niepowtarzalność, jak również mnóstwo uroku zarówno w zdjęciach jak i doborze muzyki. 

Dwa zestawy książeczek od Wydawnictwa Omnibus (adresy poproszę do mnie!) ucieszą...Kamilę Gajzner i Oleńkę.  Za taki mini album, który powstał na plakacie! Jest wzruszająco i niepowtarzalnie.  Natalię Hubke i Wiktorię. Za to, że praca od początku do końca została wykonana własnymi rękami, za kreatywność, pomysłowość, pracochłonność i super efekt końcowy!


Drewniany pendrive i zestaw ołówków od Euro Parkiet zawita u...


Kamili Fury i Kasi. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, z czego zrobiona jest ta praca, ale układanie tego obrazka musiało być bardzo pracochłonne! A efekt jest genialny :)!


12 świeżutkich pączków z dostawą do domu od KalMar-owej Kuchni powędruje do...


Marzena Ganfler z dzieciaczkami. Mam nadzieję, że lubicie pączki :). Słodka nagroda za pomysłowy, rodzicielski zegar z klocków wam się należy!


2 śliniaczki ufundowane przez prywatną osobę (poproszę adres do mnie) otrzymują...


Agnieszka Mach i Karolek za to, jak świetnie ukazali, że dziecko jest centrum świata jedną tylko fotografią. I za uroczego bąbelka :D.


Wszystkim serdecznie gratuluję i proszę o zgłoszenie się do sponsorów w ciągu 7 dni od publikacji tego wpisu!

Mam nadzieję, że nagrody, które dobrałam wszystkich zadowolą, choć w jakimś stopniu, bo zadanie to niełatwe, ale starałam się!

A tym, którzy nie wygrali mówię: nie smućcie się, bo już planuję konkurs na roczek bloga w listopadzie :). 

6 komentarzy:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola