Klamerkowe zwierzaki


Z kreatywnością w zabawie u nas raczej na bakier. A może raczej ze zdolnościami, bo często pomysły są, ale jakość ich wykonania raczej słaba (ze strony matki rzecz jasna). Dziś chcę wam pokazać, że dobrze się bawić i rozwijać manualne i plastyczne zdolności dziecka wraz z jego kreatywnością można też na bardzo proste sposoby. My na takich prostych sposobach bazujemy i też potrafimy całkiem fajnie się bawić! Jeśli post wam się spodoba, myślę, że uda nam się zrobić z tego cykl takich jesiennych, prostych, ale ciekawych zabaw!

Na pierwszy ogień idą KLAMERKOWE ZWIERZĄTKA. O ile pamiętam Julka zobaczyła pomysł na tę zabawę w jakimś programie dla dzieci. Od razu zabrałyśmy się za wykonanie takich zwierzątek! Potrzebujemy:
* tekturę,
* przybory plastyczne, którymi wykonamy zwierzątka: w naszym przypadku flamastry, klej, wycinankę i plastelinę,
*nożyczki,
* klamerki.

Zwierzątka rysujemy na tekturce i ozdabiamy w dowolny sposób. My zdecydowałyśmy się na wydzierankę, ponieważ Julka ma z tym problem i takie niewielkie prace są idealne, by to poćwiczyć! Wykleiłyśmy więc narysowane kształty papierkami, a buźki zwierzaków zrobiłyśmy z plasteliny. Następnie wycięłyśmy przygotowanego kotka i świnkę. Przyczepiłyśmy po dwa klamerki i...gotowe! Nasze zwierzaki można postawić i świetnie się nimi bawić! W taki sposób można przygotować całą zagrodę labo safari!
Jak wam się podoba ten pomysł :)? 

5 komentarzy:

 1. Zdolna Malutka! :) A jaka dumna z siebie! :)))
  Jest super, bo jest kreatywnie, mała ćwiczy rączkę i buduje wyobraźnię!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajny i banalny pomysł, chociaż kreatywny! Naprawdę mi się podoba, i nie potrzeba kupować nowych zabawek, a frajda jest. ;)

  http://inspiratium.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł super:) Jak Wiki podrosnie z pewnością wypróbuję, a póki co podpowiem siostrze dla jej przedszkolaka zabawę:)

  A mina córci bezcenna:)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola