Damy radę z Wydawnictwem Omnibus!


Każdy rodzic stanął lub stanie kiedyś przed trudną sprawą, którą trzeba omówić z dzieckiem czy przed wydarzeniem, na które trzeba go przygotować. Takie rozmowy spędzają czasem sen z rodzicielskich powiek,a mimo wielu starań i tka nie zawsze udaje nam się osiągnąć skutek. Dziecko wpada w histerię na wieść o wizycie u lekarza albo uparcie odmawia jedzenia. Z pomoc przychodzi nam Wydawnictwo Omnibus i seria książeczek "Dam radę!". 
Każda z tych książeczek to historyjka tłumacząca dziecku ważne, ale trudne sprawy oraz rady dla rodziców i opiekunów. Obecnie dostępne są cztery części serii w całości napisane i zilustrowane przez polskich autorów:

"Moje przedszkole" napisane przez Justynę Kudybę, nauczycielkę wychowania wczesnoszkolnego. Z tej książeczki każdy maluch dowie się, jak wygląd  pierwszy dzień w przedszkolu i przekona, że strach ma wielkie oczy! Dziecko pozna zasady panujące w przedszkolu oraz dowie się jak mniej więcej wygląda plan dnia przedszkolaka.


"Wojtuś u lekarza" autorstwa Justyny Jakubczyk. Ta książeczka przybliży maluchowi wizytę u lekarza, zaznajomi go z czynnościami wykonywanymi podczas badania lekarskiego, pomoże przekonać do wypicia lekarstwa i wyjaśni, dlaczego zdrowie jest tak ważne! 


"Niejadek. Spotkanie z dietetykiem" autorstwa specjalistki w tej dziedzinie Anny Wrony, dietetyk klinicznej, specjalistki ds. żywienia, właścicielki Centrum Dietetyki i Edukacji Żywieniowej AWAST. Książeczka porusza częsty problem niejedzenia u dzieci, wyjaśnia, dlaczego zdrowe odżywanie się jest ważne dla rozwoju, pomaga przekonać dziecko, że jedzenie to nie przykry obowiązek, a przyjemność!


"Łakomczuszki" autorstwa Anny Wrony podobnie jak "Niejadek. Spotkanie z dietetykiem". Ta książeczka porusza odwrotny problem: jedzenia przez dzieci za dużo i niezdrowo. Pani dietetyk poprzez historyjkę i tłumaczy, jak szkodliwie może być dla organizmu jedzenie słodyczy i fast foodów. "Brzuszki jak baloniki", o których pisze autorka bardzo przemówiły do wyobraźni Julki! Na końcu książki znajduje się piramida żywieniowa dla dzieci, którą można wyciąć i powiesić na lodówce.

Wszystkie książeczki są ilustrowane przez Agnieszkę Lodzińską. Kolorowe ilustracje są świetną pomocą, podczas rozmowy na trudny temat. Ich prostota i barwność sprawiają, że wizyta u lekarza czy problemy z jedzeniem przestają wydawać się tak straszne!
Książeczki są dostosowane do poziomu dzieci kilkuletnich. Prosty język i przykłady pokazywane na ich rówieśnikach Martynce i Wojtusiu świetnie przemawiają do wyobraźni małych czytelników! Warto usiąść i wspólnie z dzieckiem przeczytać jedną z tych książeczek nie tylko wtedy, kiedy problem już występuje, ale także uprzedzając go! Z książeczkami z serii "Radzę sobie!" spędzicie czas z pociechami łącząc przyjemne z pożytecznym! U nas zostały przeczytane wszystkie jednego wieczoru tak spodobały się Julii :).Całą serię w bardzo przystępnej cenie możecie kupić na stronie wydawnictwa: TUTAJ. Odwiedzajcie tez profil na Facebooku: Wydawnictwo Omnibus!

A jeśli jesteście kreatywni i macie ochotę się pobawić, zapraszam do konkursu, w którym czekają na was te  i inne książeczki Wydawnictwa Omnibus oraz mnóstwo innych nagród: KONKURS.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola