Strefa Bajek dla twojego malucha! (+ KONKURS!)


Jakie dziecko nie lubi oglądać bajek? Podobno są takie (Yeti też podobno ktoś kiedyś widział), ale moje do nich nie należą :). Julka i Szymek lubią oglądać bajki, a ja jestem daleka od zabraniania im tego. Uważam, że rola rodzica leży raczej w doborze dla dziecka odpowiednich bajek czy programów, a nie w całkowitym izolowaniu go od telewizji czy internetu.
Wybierając bajeczki dla moich pociech kieruję się zarówno ich wiekiem i etapem rozwoju, jak i tym, co pokazują bajki, jakie niosą ze sobą wartości. Nie da się ukryć, że to, co oglądają dzieci ma duży wpływ na ich sferę psychiczną i emocjonalną, może edukować, ale może też uczyć nieodpowiednich zachowań i propagować negatywne wzorce. Niestety coraz częściej w bajkach dla dzieci gości przemoc, wulgarny język, a fabuła często zdaje się być kierowana raczej do dorosłych. Nie chcę, by Julia i Szymon tak postrzegali świat, dlatego szukam dla nich bajek, które będą pokazywały dobro, radość życia, spokój, a przy okazji uczyły moje pociechy np. kolorów, cyfr, literek, kształtów, zasad dobrego wychowania, empatii. Do takich zdecydowanie należy większość "starych", dobrych bajek takich jak: "Bolek i Lolek", "Krecik", " Pingwin Pik Pok", "Miś Uszatek" czy "Pszczółka Maja", ale i wśród współczesnych bajek można znaleźć te wartościowe i tu wymieniłabym choćby "Pytalskich", "Zgaduj z Jessem", "Noddy'ego", "Stacyjkowo", " Wesołe cyfry".
Kiedy otrzymałam informację o niedawno powstałej stronie strefabajek.pl, która stanowi bazę bajek bez przemocy dla maluchów już od 2 roku życia, odwiedziłam ją z dużym zainteresowaniem i sporymi oczekiwaniami. Główną testującą była Julka, która w ciągu kilku dni obejrzała kilka odcinków różnych bajeczek zamieszczonych na portalu. Pomagał jej Szymek, który zainteresował się bajką o Rajdku.

Warto podkreślić, że w Strefie Bajek znajdziemy kilkaset odcinków różnych znanych serii, a oglądanie ich jest w pełni legalne! Dostęp do Strefy otrzymujemy za niewielką opłatą: do wyboru są punkty lub 3 pakiety abonamentu, które można dowolnie łączyć. Ceny kształtują się od 2,50 do 15,00 zł, a więc nie są to żadne kolosalne sumy. Bajki podzielone są na kategorie wiekowe: strefa malucha, strefa przedszkolaka, strefa starszaka. W każdej z nich znajdziemy kilka tytułów, a w ich obrębie wiele odcinków. Strona jest kolorowa, a nawigacja w jej obrębie rzeczywiście prosta i przejrzysta tak, jak obiecują twórcy w zakładce: Czym jest strefa bajek? Warunki korzystania z portalu także przedstawione są jasno i klarownie.

Julka oglądała bajki ze Strefy Starszaka z serii "Pan Andersem opowiada". Zna tę serię i zaproponowane na stronie odcinki bardzo przypadły jej do gustu. Z kolei Szymka zainteresowała bajeczka "Rajdek mała wyścigówka". Muszę przyznać, że pozwalałam maluchom oglądać bez obaw. Bajki są przyjazne, kolorowe i wesołe. Co prawda Szymek oglądała bajkę z kategorii wiekowej od lat 4, ale myślę, że nie trzeba tak ściśle trzymać się tych wyznaczników, bo jak każdy rodzic wie, dzieci są różne i mają różne zainteresowania i potrzeby. Można więc zrobić niewielkie odstępstwo od tego podziału wiekowego, aczkolwiek moim zdaniem bajki dobrane są właściwie dla poszczególnych kategorii.

Kochani, jeśli szukacie miejsca, gdzie wasze dzieci będą mogły pooglądać bajki bez przemocy, bez reklam i legalnie odwiedźcie Strefę Bajek! My na pewno będziemy tu częstymi gośćmi!
KONKURS!

Kochani wraz ze Strefą Bajek mam przyjemność zaprosić was na konkurs, w którym aż 3 osoby nagrodzimy jedną z bajek na DVD: "Finley wóz strażacki", "Małe, czerwony traktorek" lub "O!Rety! Psoty Dudusia Wesołka. oraz 100 punktami umożliwiającymi obejrzenie wybranych odcinków bajek na stronie strefabajek.pl.

Jak widzicie plakat konkursowy i nagrody wspaniale dopasowane do tego, co ostatnio mogliście czytać i oglądać na moim blogu ;).Wasze zadanie będzie polegać na:

* polubieniu profilu sponsora: strefabajek.pl,


* polubieniu plakatu konkursowego na facebooku TUTAJ,

                     * odpowiedzi na pytanie: jaki jest ulubiony bajkowy bohater twojego dziecka?

ODPOWIEDZI ZAMIESZCZAMY JAKO KOMENTARZE DO PLAKATU KONKURSOWEGO NA FACEBOOKU!

Konkurs trwa do 4 sierpnia, a dzień później wylosujemy 3 zwycięzców!

MIŁEJ ZABAWY! ZAPRASZAMY!2 komentarze:

  1. Wsaniałe bajeczki i jacy bohaterowie. My narazie na etapie Sąciadów Mata i Pata uwielbiamy oglądać całą rodzinką .Pozdrawiam Basia

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola