Jak cudownie być dzieckiem!

Ostatnio serwuję wam trudne posty: trochę smutne, trochę nerwowe. Dziś postanowiłam sobie wziąć głęboki oddech i spróbować spojrzeć na świat inaczej. Zainspirowały mnie zdjęcia, które nadsyłacie na konkurs i pełne pozytywnego myślenia wpisy na blogu Miry: Minimaliv, który serdecznie wam polecam, jeśli potrzebujecie optymistycznego kopniaka w tyłek tak, jak ja! Otworzyłam więc oczy szeroko i zobaczyłam ... radość, beztroskę i uśmiech moich dzieci. 

Na spacerze...

Codzienne wędrówki tą samą drogą zawsze są wyjątkowe. Dorosłego by znudziły, a dziecko każdego dnia odkrywa na tej samej ścieżce coś zupełnie nowego i fascynującego. Rosnąca trawa kusi, by ją dotknąć i zerwać, kwiatki by je powąchać, a dmuchawce, by je zdmuchnąć i obserwować, jak fruną na wietrze. Zwykły patyk może stać się prawdziwym skarbem służącym do rysowania po piasku, przyjmującym rolę rycerskiej szabelki albo kosmicznej rakiety. Wszystkiego trzeba dotknąć, powąchać, a czasem nawet posmakować. Pogoda nie ma znaczenia. Energia zawsze jest taka sama. I zawsze jest uśmiech i radość z poznawania świata.


Bluza Szymusia pochodzi ze sklepu E - rafix.pl , w którym możecie kupić ubranka używane dla swoich pociech praktycznie w idealnym stanie no i w super cenach! Polecam!

Podczas zabawy...

Kilka kolorowych klocków czy plastikowy serwis z "taniego sklepu", aby przenieść w inny świat: świat fantazji, bajek i magii. Błyszczące oczy, buźki wyrażające tysiące emocji, zapominanie o całym świecie na czas zabawy. Bezbrzeżna radość ze złożenia ze sobą dwóch klocków, z herbatki popijanej w "lalkowych" filiżankach, ze śmiesznej sukienki uszytej dla lali przez mamę, z maleńkiego autka z Kinder jajka. Pełna entuzjazmu koncentracja, uparta realizacja swojej wizji albo pełna radości improwizacja. Bez żadnych wątpliwości, bo nawet jeśli coś nie wychodzi, przecież ... to nic! 


Na podwórku, na placu zabaw...

Piasek, trawa, woda i słońce: to wszystko cieszy wciąż tak, jakby było widziane i doświadczane po raz pierwszy w życiu. Zwykły kamyk staje się zaginionym skarbem piratów, a konik - bujaczek dzikim rumakiem, który niesie przez tajemnicze krainy. Energia nigdy się nie kończy. Nawet, gdy trzeba już wracać do domu po całym popołudniu, wciąż chciałoby się jeszcze i jeszcze. Dzieci nie wiedzą, co to zmęczenie i nuda. Nie znają też poczucia czasu, bo dla nich każda chwila jest jedyna i najważniejsza!

Podczas czułości z najbliższymi...

Dzieci kochają tak bezinteresownie i szczerze, jak nikt inny na świecie! Nie mają oporów w okazywaniu czułości. Są spontaniczne. Nie obchodzi ich, co ludzie powiedzą. Szymuś niejednokrotnie wprawiał w osłupienie ludzi w sklepie czy w przychodni, tuląc się do mnie i mówiąc głośne: "Kochaaaam mama!".  Julka zauważywszy w Biedronce swojego katechetę, wykrzyknęła radośnie: "A pan robi tutaj zakupy? Jak fajnie!". I to było szczere. I piękne! Jeśli się posprzeczają to na minutę. Nie znają pojęcia pamiętliwości ani zemsty. Sfera uczuć to kolejna, która jest dla nich tu i teraz.


Coraz częściej dochodzę do wniosku, że dzieci mogą więcej nauczyć nas, niż my je. Cudownie być dzieckiem i każdy z nas powinien pielęgnować w sobie jego małą cząstkę, by żyło się łatwiej i piękniej.

Może moje zdjęcia zainspirują was do udziału w konkursie: TU PLAKAT, a szczegóły podlinkowałam na samym początku notki.

11 komentarzy:

 1. Super! I chyba naprawdę w każdym z nas jest cząstka dziecka :-) My już bierzemy udział w konkursie i polecamy innym.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł!!! każdy z nas jest dzieckiem, a wszystkie dzieci nasze sa <3 udział wzięty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam z przyjemnością :) Nam dorosłym często brakuje takich chwil zapomnienia i dziecięcej beztroski.
  E.K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! :) Ewelina zapraszam do udziału w konkursie!

   Usuń
 4. Świetne zdjęcia, szczególnie te z czułościami... ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam tylko aparat w telefonie, ale uwielbiam fotografować te moje cudaki :) Zapraszam na konkurs! :)

   Usuń
 5. Zazdroszczę dzieciom tej beztroski i nieskrępowanej radości...

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie być dzieckiem, ale i bardzo trudno. czasem mają te maluszki sporo frustracji z powodu własnej bezsilności, ale obdarzone są skarbem: beztroską

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola