Siała baba mak, a sroczka kaszkę ważyła...

Siała baba mak,
nie wiedziała jak.
A dziad wiedział, nie powiedział,
a to było tak!

Kto z nas nie zna tej rymowanki? Znamy wszyscy! I jeszcze o sroczce, co kaszkę ważyła, o kominiarzu, co szedł po drabinie i o osie, co latała koło nosa. Te tradycyjne, polskie rymowanki to pierwsze wierszyki, które powtarzamy swoim dzieciom i których ona w mgnieniu oka uczą się na pamięć.Pamiętam, jak pewnego dnia Julka zaczęła recytować: 

W pokoiku, na stoliku stało mlecko i jajecko.
Psysedł kotek, wypił mlecko, a ogonkiem skorupki rozbił...

Żałowałam wtedy, że nie pamiętam wielu innych prostych i zabawnych rymowanek, których w dzieciństwie uczyły mnie babcia i mama. Właśnie dlatego strasznie się ucieszyłam, kiedy przy okazji Gminnego Konkursu Logopedycznego w nasze ręce wpadła książka "Polskie wyliczanki i rymowanki" Wydawnictwa Zielona Sowa. 

W książeczce znalazłam wszystkie ulubione rymowanki i wyliczanki z dzieciństwa! Jak przyjemnie jest czytając, wracać do tamtych czasów! :) 
Julka z zainteresowaniem słucha i powtarza krótkie i proste wierszyki. Nawet Szymuś chętnie siada z nami i mówi: "Idzie miniaś dabinie!" Książka jest pięknie wydana, w sztywnej oprawie i jej ogromną zaletą są bajecznie kolorowe ilustracje!

To świetna propozycja dla maluszków, które dopiero uczą się słuchać, kiedy rodzice czytają. króciutkie wierszyki idealnie nadają się na początek przygody z czytaniem! Z kolei dla kilkulatków to doskonały sposób na rozwijanie pamięci i rytmiki.

Polecamy Wam tę książkę serdecznie!

"Polskie wyliczanki i rymowanki" Wydawnictwo Zielona Sowa.


5 komentarzy:

 1. Mam inne pozycje tego wydawnictwa - naprawdę wspaniałe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi hi hi własnie komentuję Twój wpis, a Ty już u mnie. :)

   Usuń
 2. Uwielbiam takie książki!! Przypominają mi lata beztroskiego dzieciństwa. Gabi mój też dostał podobną z polskimi rymowankami i wierszykami :-)
  Gratulacje dla Juli za zajęcie II miejsca!! Super Juleńko!! Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy serdecznie :) No właśnie mi też takie książki przypominają dzieciństwo, dlatego ta niepozorna książeczka tak bardzo mi się spodobała. :)

   Usuń
 3. też mamy tą książeczkę, często do niej wracamy:)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola