Kotek Psotek uczy, że warto być sobą.

Dziś chcę wam pokazać książeczkę niepozorną, cieniutką i na pozór zwyczajną, ale skrywającą w sobie bardzo ważną naukę. Wbrew pozorom książka nie musi być bogato wydana, posiadać wymyślnych ilustracji ani być wybitnie oryginalna, by zainteresować dziecko. Czasem kilka kolorowych ilustracji i krótki tekst potrafią wzbudzić w maluchu więcej emocji. Dowodem na to jest książeczka "Marzenie Kotka Kłopotka. Pomysły Kotka Kłopotka" Moniki Witt wydana nakładem Wydawnictwa Sztuka i Wiedza. Prosta historyjka o sympatycznym kociaku porusza ważny problem samoakceptacji i samooceny. Kotek zobaczywszy w telewizji białego "kolegę", zapragnął być taki jak on. Szuka wszelkich sposobów, by zmienić kolor futerka z szarego na białe. Po wielu zabawnych perypetiach odkrywa, że ważniejsze niż wygląd zewnętrzny jest to, co ma się w środku. Pomagają mu w tym przyjaciele, dla których nie liczy się przecież kolor futerka, tylko to, że kotek jest sympatycznym, miłym stworzonkiem.

Tytułowy kotek oczywiście ma w sobie cechy dziecka. Jego historia jest świetnym pretekstem do rozmowy o tym, że warto zawsze być sobą, a udawanie kogoś innego zamiast dać nam szczęście, może nas wpędzić w tarapaty.
Na samym końcu książeczki znajdziemy rady psycholog Joanny Drozdowicz, która w kilku najważniejszych punktach podpowiada rodzicom, jak budować w dziecku poczucie własnej wartości. 
Ilustracje są kolorowe i wesołe. Na większości z nich znajdują się zwierzątka, więc Szymek chętnie je ogląda i naśladuje ich odgłosy oraz powtarza nazwy. 
Książeczka została wydana w 2011 roku, ale nadal możecie ją kupić np. TU. Nasza jak widać na zdjęciach jest już troszkę sfatygowana, ale to świadczy tylko o tym, jak często do niej zaglądamy! 2 komentarze:

  1. Wszelkie książeczki z morałami i radami to świetne pozycje dla dzieciaczków :D

    OdpowiedzUsuń
  2. I takie właśnie książeczki powinniśmy czytać dzieciom :-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola