Kiedy zabraknie energii...

...tej elektrycznej, okazuje się, że drzemią we mnie pokłady energii wszelakiej! Zamiast porannej kawki w towarzystwie Facebooka, która sprzyja leniwemu budzeniu się do życia i często przedłuża się do 10, dziś była szybka kawka, pożywne śniadanko i o 10 wysprzątana cała chałupa! I to nie tak "po steckach" jak mawiała moja babcia, tylko dużo bardziej dogłębnie (łącznie z wyczyszczeniem frontów meblościanki i zeskrobaniem zaschniętego lizaka z półki pod ławą). 

O 10:30 już byliśmy u babci i dziadka z wizytą. A tam spędziliśmy czas na zabawie na świeżym powietrzu. Pogoda dopisuje (Dostaję białej gorączki na wieść, że czeka nas ochłodzenie!), więc kawkę wypiłam na dworzu i tam też odbył się tradycyjny "lumpeks" (ciuchowa wymianka z moją siostrą mieszkająca obok rodziców). 
Szymuś wniebowzięty robił "przegląd techniczny" wszystkich pojazdów, jakie znalazł na dziadkowym podwórku, z kolei Julia bawiła się ze wszystkimi podwórkowymi pieskami razem i z każdym z osobna. 
Do domu wróciliśmy około 13, a jako że prądu nadal nie było, zostaliśmy jeszcze na podwórku. Mamuśki energia nie opuszczała! Pozdejmowała pranie wiszące od dwóch dni i powoziła dziecko na rowerku. 
Tata wrócił po 13 i z uznaniem pokiwał głową. Urosłam z 10 cm! I pomyśleć, że tyle korzyści płynie z kilkguodzinnej przerwy w dostawie energii elektrycznej: sprzątanie nagle przychodzi łatwo, dzieci dotlenione za wszystkie czasy, Szymek padł jak kawka po powrocie do domu, a ja.. dorwałam się do komputera po godzinie 14:00 i tak siedzę i piszę, i buszuję po Facebooku stęskniona!
Jeśli chodzi o mnie mogą robić takie energetyczne niespodzianki przynajmniej raz w tygodniu. Przynajmniej będę miała wysprzątane mieszkanie i wymęczone dzieciaki! Tylko niech nie zapomną włączyć tego prądu, bo po kilku godzinach czas na zmianę energii z życiowej na elektryczną...


W drodze do babci i dziadka. Jakiś kilometr drogi od naszego domostwa. Fot. Julia Greszczeszyn. :)


Buziaki

Zakręcona Mamuśka

12 komentarzy:

 1. :) zawsze trzeba szukać pozytywów :) dobrze czasem odpuścić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chwila bez prądu i ile można zrobić ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. to słońce daje takiego powera, mam tak samo! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha. Zawsze można się samemu wyłączyć, pod warunkiem posiadania silnej woli.

  OdpowiedzUsuń
 5. to chyba u mnie by się to przydało, bo sprzątać jakoś mi się nie chce... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. u nas potrafią prąd wyłączyć na 8 godzin :) Osobiście mnie to cieszy bo wtedy spacerujemy , odwiedzamy, bawimy się . Sama z siebie nie potrafię odciąć się od fb i bloga. Uzależnienie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja właśnie też tak mam... Oczywiście nie siedzę cały dzień, ale długo, za długo... Dlatego postuluję za wyłączaniem prądu raz w tygodniu. :)

   Usuń
 7. Czasem siła wyższa nakazuje coś zmienić i niejednokrotnie wychodzi to nam na dobre :-) Nawet nie mów o ochłodzeniu, brrrrrr! Chyba wszyscy już chcemy do wiosny :-)
  Pozdrawiam :-)

  W wolnej chwili zapraszam na "Urodzinowe Rozdanie", mam 10 nagród do rozdania ;-)
  http://mamablogujepl.blogspot.com/2014/03/urodzinowe-rozdanie-czyli-urodziny.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja od dawna szukam we wszystkim tego pozytywnego bo inaczej bym zwariowała! A prąd- nie pamiętam kiedy go nie było. Ale ja w bloku to wiesz...

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola