Poznajemy Europę z pingwinem Popo.

Julka ma prawie 6 lat i wciąż trudno jej zrozumieć o co chodzi z tymi miastami, krajami i kontynentami. Często bierzymy mapę i opowiadam jej, jak skonstruowany jest ten nasz świat. Poznanie świata, w którym żyjemy to najważniejsze zadanie, jakie ma przed sobą każdy z nas, a zaczynamy tę piękną podróż w dzieciństwie... Zadaniem rodzica jest zatem prowadzić dziecko przez tę wędrówkę... 

Jeśli tuważacie tak samo jak ja, koniecznie sięgnijcie z dziećmi po książkę "Europa pingwnina Popo" Wydawnictwa Dookoła Świata


Ta książka z tekstem i ilustracjami Jana Bajtlika to obrazkowy leksykon, który wprowadza dzieci w genealogię Europy. Znajdziemy tu takie hasła jak esepranto, corrida, metro, jarmarki, opera a nawet The Beatles.


Jak widzicie na obrazku powyżej hasła opisane są krótko i zwięźle, natomiast ilustracje to pobudzające wyobraźnię, kolorowe grafiki. Nie ma tu przesytu, a jest symbolika. Dziecięca wyobraźnia pracuje ze zdwojoną mocą... Padają pytania i skojarzenia oraz własne intrpretacje. 

Warto wspomnieć, że Jan Bajtlik jest utalentowanym grafikiem. Jego prace można podziwiać tutaj: http://bajtlik.blogspot.com/. Dzięki niesamowitym ilustracjom, jakie stworzył, może zafundować dziecku nie tylko podróż po Europie, ale też spotkanie ze sztuką. 
"Europa pingwina Popo" jest książką wymagającą. Nie można ot, tak dać jej dziecku. Trzeba usiąść razem z nim i wspólnie zagłębić się w ... Europę, którą pokazuje pingwinek Popo. Krótkie teksty są tylko pretekstem do długich rozmów o ważnych dla nas wszystkich rzeczach i wydarzeniach. "Europa pingwina Popo" to książka mądra i inspirująca. Autor "daje do myslenia" zarówno dzieciom jak i czytającym ją rodzicom. Ta książka daje odpowiedzi, ale też stawia pytania. 

Ksiażka Jana Bajtlika nie jest gotową historią, ale raczej zbiorem elementów, które to my, czytając z dzieckiem, musimy ułożyć w jedną całość. I jeszcze wciąż uzupełniać je o kolejne kawałki układanki, jaką jest nasza europejska cywilizacja. 

Polecam serdecznie "Europę pingwina Popo" Jana Bajtlika. Zajrzyjcie też na facebookowy profil Wydawnictwa Dookoła Świata, gdzie możecie zapoznać się z wieloma innymi wartościowymi książkami.

3 komentarze:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola