Angielski to ważna sprawa i ... wspaniała zabawa!

Moja przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się właściwie dopiero w gimnazjum. Późno. Nawet bardzo późno. Dziś przecież języków obcych uczą się już kilkulatki! I ja uważam, że to bardzo dobrze o ile ta nauka jest im "serwowana" w odpowiedni do wieku sposób.

Kreskówki z elementami angielskiego, książeczki, płyty z wierszykami czy piosenkami w języku angielskim, planszówki - to wszystko świetnie się sprawdza podczas wprowadzania dziecka w świat języka obcego. Julia ma 6 lat, a angielskie słówka wymawia już od około czwartego roku życia właśnie dzięki takiej nauce poprzez zabawę. Od września uczy się angielskiego w przedszkolu i z radością spostrzegam, że jej zamiłowanie do języka rośnie!

Staram się rozwijać w niej pasję do języka angielskiego i również w domu bawimy się na różne sposoby przyswajając przy tym angielskie słówka i zwroty. Jakiś czas temu dostałyśmy od wydawnictwa DREAM TEAM zestaw do nauki angielskiego dla dzieci od 3 do 6 lat.
Zestaw składa się z: 108 kart obrazkowych oraz karty Zgaduli, płyty CD zawierającej 11 piosenek, rymowanki oraz słowniczek a także poradnika dla rodziców w postaci niewielkiej ksiażeczki.


W pierwszej kolejności po otrzymaniu zestawu zapoznałam się z treścią poradnika dla rodziców. Mimo niepozornych rozmiarów znalazłam w nim ponad 50 pomysłowych zabaw z użyciem załączonych kart obrazkowych. Na końcu jest też coś dla maluchów: kolorowanki i zagadki.Karty podzielone są na 12 grup tematycznych m.in. kolory, zwierzęta, przymiotniki czy pogoda. Obrazki są kolorowe i wyraziste, a każdy z nich jest podpisany.


Julce od razu zestaw przypadł do gustu! Zaraz po otrzymaniu zestawu spędziłyśmy na zabawie cały wieczór, a teraz sięgamy po niego przynajmniej kilka razy w tygodniu. Julia rozpoznaje już wiele słówek, chętnie je powtarza i wykonuje zadania zawarte w książeczce. Świetny element stanowi Karta Zgadula umozliwiająca częściowe zakrycie przedmiotu na karcie i odgadywanie jego nazwy, jak również płyta z melodyjnymi piosenkami i wierszykami. Oto krótka relacja zdjęciowa z naszych zabaw:Zabawa nr 1 i nr 2: rozkładamy 4-5 kart i przedstawiamy słownictwo mówiąc: this is.../there are..., a w kolejnym kroku  wskazując na karty zadajemy pytania: what is this? / What are these?Zabawa nr 3: zasłaniamy obrazki Kartą Zgadulą i odgadujemy ich nazwy. Zdecydowanie jedna z Julki ulubionych!Zabawa nr 9: rozkładamy karty, przedstawiamy słownictwo, a nastepnie prosimy dziecko, by zamknęło oczy i  chowamy poszczególne obrazki. maluch odgaduje, czego brakuje.


Słuchanie płyty i wspólne powtarzanie piosenek oraz rymowanek. Świetna zabawa!

Zestaw są co prawda przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia, jednak niespełna dwuletni Szymon też się nim zainteresował. Proste i barwne obrazki przemówiły do jego rozwijajacej się wyobraźni. Szymek zaczął je oglądać i nazywać - co prawda po polsku, ale czyś dla dwulatka taka nauka nie jest tak samo istotna jak dla 6-latka język angielski?
Jak widać zestaw od Dream Team to zabawa i nauka dla dzieci w różnym wieku a także wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu!
Zestaw jest funkcjonalny a dzięki temu, iż w jego skład wchodzą zarówno karty, płyta jak i ksiażeczka nie jest nudny. Umozliwia on wiele ciekawych zabaw, podczas ktrych dziecko przyswaja sobie angielskie słowa i zwroty. Przy odrobinie inwencji może służyć też do nauki zupełnie innych rzeczy np. nowych słówek w języku polskim przez młodsze dzieci. Trudno jest się do czegoś przyczepić i znaleźć wady tego zestawu, ale żebyście nie pomyśleli, że tak tylko słodzę, to przyczepię się do niezbyt mocnego pudełka, które mogłoby być zrobione z grubszej tektury i troszkę bardziej solidnie sklejone. Jednak z ręką na sercu ten mały szczegół nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o radość i pożytek z zabawy zestawem od Dream Team. My jesteśmy pod bardzo pozytywnym wrażeniem, co widać na załączonych zdjęciach. Z pewnością karty będą nam towarzyszyć jeszcze długo i będziemy polecać je innym!

Wejdźcie koniecznie na stronę wydawnictwa: TUTAJ oraz na fanpage TUTAJ i zapoznajcie się z ich ofertą!10 komentarzy:

 1. Witam, również mam ten zestaw i naprawdę świetnie się sprawdza:):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiadome najlepiej nauka wchodzi poprzez zabawę :) super karty:)

  OdpowiedzUsuń
 3. wspaniale można rozwinąc język w taki sposób! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od bardzo dawna mamy karty językowe. Super sprawa, Karola się dzięki nim sporo nauczyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nas to nowość i jesteśmy pod bardzo pozytywnym wrażeniem.

   Usuń
 5. super zabawa. ja też zaczęłam późno i będę robić wszystko, żeby moje dzieci szybko język poznały, ale właśnie przez zabawę. Przy nich się trochę podciągnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - ucząc dzieci, samemu można przypomnieć sobie wiele z języka. Ja mam maturę z angielskiego, ale przez lata sporo pozapominałam. Teraz mam możliwość sobie przypomnieć :)

   Usuń
 6. Świetny zestaw! Myślę, ze to bardzo dobry pomysl, by małe dzieci uczyły się języków, to na pewno wyda dobre owoce

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajny zestaw :-))))) musze się zastanowić nad zakupem :-)) Gabi bardzo lubi angielskie słówka... wierszyki i piosenki :-)))

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola