Książeczka dla Małego Fana motoryzacji.

Jeszcze przed Świętami obiecałam Wam kilka słów o tym, co moje dzieciaki znalazły pod choinką. Dziś wreszcie pierwsza recenzja. Będzie o tym, co moje Tygryski i ja lubimy najbardziej, czyli o książce!

W worku Mikołaja książek zabraknąć nie mogło, jednak tym razem postawiłam na coś mniej tradycyjnego. Wybrałam Wydawnictwo Zielona Sowa i skorzystałam z rabatu, jaki oferowali przed Świętami. Julka znalazła pod choinką teczkę "Baśniowe stroje księżniczek", która pozwala na tworzenie kreacji papierowym laleczkom, natomiast dla Szymka wybrałam książeczkę "Pojazdy. Zgadnij co to jest". I to właśnie o tej drugiej pozycji chcę wam dziś napisać troszkę więcej.Książeczka znajduje się w kategorii dla dzieci od 1 do 3 lat, więc według Wydawnictwa jest idealna dla mojego niespełna dwulatka. Nie ukrywam, że podczas podejmowania decyzji o zakupie decydujący był traktor na okładce, ponieważ Szymek jest maniakiem tego typu pojazdów! Gdy jeszcze przeczytałam, iż książeczka ma sztywne strony, nie wahałam się dłużej. 


Okazało się, że dwulatek (niespełna) może się bardzo zainteresować tą książeczką i nie tylko oglądać  realistyczne obrazki, ale też słuchać opisów poszczególnych pojazdów i odkrywać okienka, pod którymi kryją się odpowiedzi na pytania. 


Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć, jak wygląda książeczka wewnątrz.  Na 8 stronach znajduję się różne pojazdy wraz z opisami  oraz otwierane okienka. Na każdym okienku umieszczone jest pytanie lub zadanie związane z pojazdami np. Jaki pojazd kopie w ziemi? lub Kto jeździ wozem strażackim? Są też zadania rachunkowe typu "Policz rowery".

Szymek nazywa wszystkie pojazdy z książeczki (oczywiście niektóre "po swojemu")  i próbuje odpowiadać na pytania. Liczy też: "dła, ćsi, osiem, dzijęć". :)


Jest to naprawdę ciekawa propozycja dla chłopca (Dla dziewczynki lubiącej motoryzację też!). Wśród zalet tej niepozornej książeczki mogę wymienić:
-realistyczne, kolorowe ilustracje (w wielu przypadkach fotografie),
- dobrej jakości papier i sztywne strony,
- barwny, miły dla oka design,
proste opisy pojazdów,
- dodatkowa "atrakcja" w postaci otwieranych okienek z pytaniami i odpowiedziami.


Wydawnictwo Zielona Sowa oferuje jeszcze  inne książeczki z tej samej serii. Na powyższym zdjęciu Szymek się z nimi zapoznaje. ;) Myślę, że chętnie sięgniemy też po kolejne części serii np. przy okazji Szymona drugich urodzin. 


Ta książeczka jest dowodem na to, że można rozwijać zainteresowania dziecka, jednocześnie rozwijając jego pamięć, logiczne myślenie i zapamiętywanie. Z pewnością będzie nam towarzyszyć jeszcze długo!P.S. Tę i inne fantastyczne książki dla dzieci możecie kupić na stronie zielonasowa.pl.

2 komentarze:

 1. Fajna książeczka, a ja zakochałam się w książeczkach wydawnictwa Znak i to z wzajemnością :) O tym niedługo na blogu :) U nas aktualnie na topie rybka mini mini i myszka miki :) A Szymuś? Młody fan motoryzacji rośnie , jak na prawdziwego faceta przystało!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka :D
  Obserwuje Twój blog jako Agnieszka-Mama Lenki oraz lubię więc liczę na rewanżyk :))
  Zapraszam ! :D
  http://www.mama-lenki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola